Elixir 2.19 elérhető

Újdonságok

  • Új APN választó kapcsoló APN beállítás widgetekben és profilokban történő kiválasztásához
  • Új Rezgés kapcsoló a hívás és értesítés rezgő módjának beállításához
  • Új Rezgő visszajelzés kapcsoló
  • Mobil hálózat kapcsoló: a címke meg tudja jeleníteni a hálózat típusát vagy a jelerősséget
  • Csengő mód kapcsoló: dialógus ablak megnyitása normál, normál + rezgés, rezgő és néma opciókkal
  • Készülék információ képernyő: tárhely és memória állapotjelzők invertálása hogy a foglalt tárhelyet mutassák
  • 4×5 widget méret
  • Egyéb kis változtatások, hibajavítások (apn kapcsoló profilokban)

APN választó kapcsoló

Ez az új kapcsoló a kiválasztott apn beállítás nevét jeleníti meg címkeként és egy dialógus ablakot nyit meg a preferált apn beállítás kiválasztásához:

Ezen kapcsoló widgetekben történő használata nem túl érdekes azonban profilokban használva különböző apn beállításokat használhatunk különböző profilok esetén.

Rezgés kapcsoló

Ha egy új rezgés kapcsolót adunk egy widgethez vagy egy profilhoz akkor beállíthatjuk hogy a hívás, értesítés vagy mindkettő rezgés módját szeretnénk beállítani. A kapcsoló három állapottal rendelkezik melyek között a kapcsoló megnyomásával válthatunk: be, ki, csak rezgő módban.

Rezgés visszajelzés kapcsoló

Ezt a kapcsolót is használhatjuk widgetekben és profilokban is és elérhető közvetlenül a készülék információk oldal audió sorából is.

A kapcsoló csak akkor elérhető ha a készülék rendelkezik vibrátorral.

Rezgő és vibráló mód változtatása egyszerre egy ablak segítségével

Ha a widget szerkesztő oldalon hosszan kattintunk a csengő mód kapcsolóra akkor elérhető egy új Beállítás: ablak megnyitása opció. Ha ezt engedélyezzük akkor a kapcsolóra kattintva egy ablak jelenik meg ahol egyszerre tudjuk módosítani a csengő és vibráló módot:

A normál opció a csengő módot normálra állítja, a rezgést pedig kikapcsolja. A normál + rezgés opció a csengő módot szintén normálra állítja, a rezgést azonban bekapcsolja. Szóval ezzel a két opcióval beállítható hogy rezegjen-e a készülék hívás esetén.

Állapotjelzők invertálása a készülék információk képernyőn

A készülék információk oldalon az állapotjelzők alapértelmezetten a a rendelkezésre álló erőforrás százalékát mutatják. Ha azt szeretnénk hogy a tárterülethez tartozó sorok inkább a felhasznált terület százalékát mutassák akkor kattintsunk a belső tárhely, külső tárhely és memória sorok valamelyikére és válasszuk ki az Állapotjelző invertálása opciót:

Elixir 2.18 elérhető

Újdonságok

  • Elixir 2 – Donation Key alkalmazás elérhető a Google Play-en; reklámok eltávolítása, stb.
  • Könyvjelzők: a jogosultság át lett téve a személyes kiegészítőbe; javítások
  • Top képernyő: új kompakt nézet; elem műveletek: indítás, részletek, market, logok megtekintése, leállítás, eltávolítás
  • Alkalmazások képernyő: alkalmazások engedélyezése/tiltása rootolt készülékek számára
  • Új popup dizájn kategorizálható elemekkel
  • Készülék info/Processzor/Egyéb információk meg tudja jeleníteni a processzorok számát
  • Egyéb kis változtatások, hibajavítások (súgó képernyő)

Elixir 2 – Donation Key

A fejlesztést támogathatja ezen alkalmazás megvásárlásával a Google Play-en.

Vásárlás után reklámok nem fognak megjelenni és egyéb, csak támogatók számára elérhető funkciók engedélyezve lesznek.

Könyvjelzők

Ezentúl a Személyes kiegészítő szükséges a Könyvjelzők, előzmények widget működéséhez ugyanis a funkcióhoz szükséges jogosultság átkerült a személyes kiegészítőbe. Ez a változtatás szükséges volt, ugyanis vannak olyan felhasználók akik szeretnék használni az Elixir 2-t, de nem akarják engedélyezni ezt a jogosultságot.

Top képernyő

A top képernyő egy új Kompakt nézetet alkalmaz hogy egyszerre több processzt tudjon megjeleníteni a képernyőn. A szem ikonra kattintva azonban bármikor vissza tudunk váltani a Lista nézetbe.

Ha egy elemre kattintunk akkor több, különböző műveletet tudunk végrehajtani a kiválasztott processzel:

Alkalmazások engedélyezése/tiltása

Az alkalmazások képernyő ezentúl meg tudja jeleníteni hogy egy alkalmazás le van-e tiltva vagy sem. Ha a fejlécben lévő lista ikonra kattintunk akkor szűrhetünk tiltott alkalmazásokra is.

Egy konkrét alkalmazásra kattintva elérhető egy új Alkalmazás engedélyezése/tiltása opció. Ez a funkció azonban csak rootolt készülékek esetén használható:

Egy alkalmazás letiltható a top képernyőről is.

Új popup dizájn

A popup ablakok dizájnja megváltozott és ezentúl az opciók kategorizálva lesznek:

Elixir 2.17 elérhető

Újdonságok

  • Új widget: könyvjelzők, előzmények
  • Zseblámpa kapcsoló: meg tud jeleníteni egy fehér képernyőt maximális fényerővel
  • Bluetooth kapcsolók: státuszállító ablak megnyitása
  • Widget testreszabása: címke színének módosítása, egyedi színek a ki/be/olvasatlan/nem fogadott állapotokhoz (támogatóknak)
  • Hatékonyabb widget teljesítmény
  • Rendszer kiegészítő: mobil adat kapcsoló
  • Egyéb kis változtatások, hibajavítások (képernyő kapcsoló javítás ics esetén)

Könyvjelzők, előzmények

Egy új Könyvjelzők, előzmények ikon érhető el widgetek számára amely a böngésző könyvjelzőket és előzményeket jeleníti meg egy ablakban:

Az ablakban előbb a könyvjelzőket fehér színnel, majd az előzményeket kékkel láthatjuk. Alapértelmezetten a linkek látogatási darabszám szerint vannak rendezve de rendezhetjük őket név és utolsó látogatás időpontja szerint is. Ha kiválasztunk egy elemet akkor megnyílik az alapértelmezett böngésző a kiválasztott url-el. Ha több böngésző is van telepítve a rendszerben akkor hosszú kattintás esetén a kiválasztott böngészőben tudjuk az adott linket megnyitni:

Zseblámpa kapcsoló

Az Elixir ezen verziójától kezdve ha nincs telepítve a TeslaLED alkalmazás akkor a kapcsoló egy üres, fehér képernyőt jelenít meg maximális fényerővel. Ez a megoldás így már azokon a készülékeken is használható amelyek nem rendelkeznek beépített vakuval. Ha a TeslaLED alkalmazás telepítve van akkor szintén használható ez a képernyő is. A widget szerkesztőben beállíthatjuk hogy akarjuk-e használni a vakut és/vagy a fehér képernyőt. Ehhez kattintsunk hosszan a zseblámpa kapcsolóra majd válasszuk ki a Beállítás: vaku/képernyő használata opciók valamelyikét a beállítások megváltoztatásához. A fehér képernyő bezárható ha bárhová kattintunk a képernyőn.

Bluetooth állapot beállítása ablak

Ha a widget szerkesztőben hosszan kattintunk a bluetooth kapcsolón és kiválasztjuk a Beállítás: ablak megnyitása opciót akkor beállíthatjuk hogy a kapcsoló a következő ablakot nyissa meg ahelyett hogy váltana a bluetooth állapotok között::

Widget címke színek (támogatóknak)

Ezentúl lehetséges a widget összes ikonjához tartozó címke színének módosítása. A widget szerkesztő megnyitása után kattintsunk hosszan egy ikonon majd válasszuk ki a Beállítás: címke szín opciót a címke színének módosításához. A szín módosítása után úgy tudunk visszatérni a widgetnél beállított alapértelmezett színhez hogy a Törlés: címke szín opciót választjuk ki. Egy ki/be kétállapotú kapcsoló esetén lehetőségünk van külön színeket beállítani a ki/be állapotokhoz a Beállítás: címke szín – ki/be opciók kiválasztásával. Ugyanez a módszer használható hogy értesítési színeket állítsunk be az olvasatlan email üzenetek, olvasatlan üzenetek és nem fogadott hívások widgetek esetén:

A következő képernyőképen példákat láthatunk ezen funkció használatáról:

  • az első widget különböző színeket használ a kapcsolók ki/be állapotához
  • a második widget különböző színeket használ hogy jól nézzen ki egy ilyen színes háttéren is
  • a harmadik widget minden ikon esetén eltérő színeket használ és egy feltűnő vörös színt az email értesítéshez

Amikor megnyílik a színbeállító ablak akkor a korábban kiválasztott szín lesz az alapértelmezett szín. Ez azt jelenti hogy könnyen beállíthatjuk ugyanazt a színt több ikonhoz is. Például ha szürke és zöld színeket szeretnénk beállítani a kapcsolók ki/be állapotához akkor először a szürke, majd a zöld színeket állítsuk be. Ekkor ugyanis a színválasztó ablak felbukkanása után rögtön le is okézhatjuk azt, ugyanis az előzőleg kiválasztott szürke vagy zöld szín lesz alapból beállítva.