Újdonságok
- Új alkalmazás képernyő: megtekinthető az alkalmazás részletei, jogosultságai és az egyes komponensek akár le is tilthatók
- Új kisegítő szolgáltatás amely lehetővé teszi hogy a státuszsor widgetek felül maradjanak ICS vagy újabb készülékek esetén
- A státuszsor widgetek közvetlenül (felbukkanó ablak nélkül) is tudnak működni ICS előtti készülékeken
- Widget vizuális visszajelzés kattintás hatására
- Az olvasatlan e-mail üzenetek widget tud kezelni mappákat is
- Hangerő kapcsoló: beállíthatók szintek és ebben az esetben kattintásra a kiválasztott stream hangerejét állítja a szintek között
- Alkalmazás nyelvének beállítása
- Új nyelvek: cseh, hagyományos kínai
- Egyéb kis változtatások és hibajavítások (mobil hálózat kapcsoló)
Új alkalmazás képernyő
Ha az alkalmazások képernyőn egy alkalmazásra kattintunk akkor egy új Részletek megtekintése opció érhető el amely egy új képernyőt nyit meg az alkalmazás részleteiről. Ez a képernyő az alkalmazás legfontosabb részleteit jeleníti meg és kilistázza az activity-k, provider-ek, receiver-ek, szolgáltatások valamint a jogosultságok listáját is. Ha az alkalmazás nevére vagy egy komponensre kattintunk akkor megjelenik a További információk ablak az egyéb attribútumokkal. Ha legörgetünk akkor láthatjuk hogy mind a deklarált mind a igényelt jogosultságok és azok leírása megtekinthető:
Ha az alkalmazás egy komponense le van tiltva akkor a komponens neve és a gomb sötétebben jelenik meg. Egy rootolt készülék esetén lehetőségünk van egy komponens (activity vagy receiver) engedélyezésére vagy tiltására. Vegyük figyelembe hogy egy komponens tiltása hibás működést eredményezhet az alkalmazásban. Azonban ez egy jó funkció lehet ha nem szeretnénk hogy egy alkalmazás például elinduljon készülék újraindítás után vagy sms-t fogadjon:
Statussor widget fejlesztések
ICS készülékeken nincs arra közvetlen lehetőség hogy egy widget az értesítési terület tetején maradjon. Az Elixir 2 ezen új verziója tartalmaz egy új Elixir kiegészítő szolgáltatást amely ezt mégis lehetővé tsezi. Ha a szolgáltatást engedélyezzük akkor tudja detektálni ha új értesítés érkezik és ezután frissíti státuszsor widgeteket amelynek hatására felülre kerülnek. Ha ez a szolgáltatás le van tiltva akkor egy információs üzenet jelenik meg a widget szerkesztő oldalon.
Ha itt a Beállítások gombra kattintunk akkor elvisz minket a Kisegítő beállítások oldalra ahol kiválaszthatjuk az Elixir-t és engedélyezhetjük. Ezután a widgetnek a többi értesítés felett kell maradnia.
A státuszsor widgetek cask ICS készülékek óta képesek közvetlenül az értesítési területről működni. Korábbi készülékeken egy widget ablakot nyitott meg ahol ismét a widgetre kellett kattintani. Az Elixir ezen verziójától ezek a widgetek már tudnak működni ezen extra ablak nélkül. Nem kell manuálisan semmit módosítani ahhoz hogy így működjenek.
Widget vizuális visszajelzés
Történt egy apró de hasznos változtatás a widgeteknél: vizuális visszajelzés ha egy widget helyre kattintunk. Ezt láthatjuk a következő képernyőképen ahol a GPS kapcsolóra kattintottam (4. ikon a 2. sorban):
IMAP mappák
Az Olvasatlan e-mail üzenetek száma widget egy új Mappa attribútummal egészült ki ahol a mappa nevét tudjuk beállítani. A widget az ebben a mappán lévő olvasatlan email üzenetek számát fogja megjeleníteni. Ha üresen hagyjuk, akkor az alapértelmezett INBOX mappa lesz használva. Ha nem ismerjük a mappa nevét akkor a lista ikonra kattintva lekérhetjük a mappák listáját. Ahhoz hogy ezt megtehessük előtte jól be kell állítani az e-mail és jelszó paramétereket:
Hangerő kapcsoló
A hangerő kapcsoló rendelkezik egy új szintek paraméterrel hasonlóan a képernyő timeout és fényerő kapcsolókhoz. Ha a szinteket például 30 50 100 értékre állítjuk akkor a kapcsoló nem fogja megnyitni az ablakot hanem a hangerőt előbb 30%-ra, majd 50%-ra és végül 100%-ra állítja ha rá kattintunk. Előfordulhat hogy 50%-ot állítottunk be de mégis például 54%-ra fogja a hangerőt állítani. Ez azért van mert a hangerő szintek csak néhány lehetséges értéket vehetnek fel és a program a legközelebbire próbálja beállítani.
Alkalmazás nyelve
Megváltoztathatjuk az Elixir 2 nyelvét ha a főképernyőn lévő konfiguráció ikonra kattintunk vagy a Widget alkalmazásban a widget szerkesztő oldalon lévő konfiguráció ikonra kattintunk. Ez két külön alkalmazás tehát a nyelvet is külön lehet bennünk állítani. A nyelv módosítása után az alkalmazás újraindítása szükséges. Az alapértelmezett opció azt jelenti hogy az alkalmazás nyelve a rendszerben beállított nyelv lesz vagy angol, ha a rendszer nyelv nem támogatott.