Elixir 2.16 elérhető

Újdonságok

  • Legutóbbi taszkok: új képernyő; új opció a futó alkalmazások widgetben; új legutóbbi alkalmazás widget
  • Ébren maradás: új ébren maradás kapcsoló wake lock funkcióval; elérhető widgetek, profilok számára és a készülék információk oldalról
  • Új widget frissítése kapcsoló és beállítható hogy az adott widgetet vagy minden widgetet frissítsen
  • Usb tethering kapcsoló javítás ICS készülékek esetén a rendszer kiegészítő segítségével
  • Rendszer kiegészítő: apk letöltése, usb tethering kapcsoló ICS készülékek számára
  • Egyéb kis változtatások, hibajavítások (sd mount kapcsoló)

Legutóbbi alkalmazások

Egy új legutóbbi taszkok képernyő érhető el az Elixir 2-ből ha a főoldalon lévő futó ikonra kattintunk. Ez a képernyő a legutóbbi taszkokat mutatja meg kezdve a legutóbb használtal, használati időpont szerint rendezve:

A Futó alkalmazások widget rendelkezik egy új legutóbbi alkalmazások opcióval. Ha ezt az opciót választjuk ki akkor az ikonra kattintva a legutóbbi alkalmazásokat mutató ablak jelenik meg:

Ezentúl van egy új Legutóbbi alkalmazás widget amely egy alkalmazást jelenít meg a futó alkalmazások listáról. Beállítható a megjelenítendő alkalmazás indexe a futó alkalmazások listáján belül, valamint a frissítési idő is. Több ilyen típusú ikon widgethez való hozzáadásával alkalmazások dinamikus listáját kapjuk, amely időről időre változik:

Ébren maradás

Ezentúl az Elixir-ből is módosítható az ébren maradás beállítás. Ha megnyitjuk a készülék információk képernyőt és az akkumulátor vagy képernyő sorokra kattintunk egy új Ébren maradás módosítása opció jelenik meg ahol ezt a beállítást módosíthatjuk:

Ez a kapcsoló widgetekben is használható:

Beállítható hogy a kapcsoló milyen állapotok között váltson, vagy hogy nyissa meg a beállítások ablakot:

A mindig maradjon ébren opció a wake lock módszert használja a készülék ébren tartásához. Ne használja ezt a beállítást sokáig mert gyorsabban lemerítheti az akkumulátort.

Widget frissítése kapcsoló

Elérhető egy új Widget frissítése kapcsoló, melyet widgetekben használhatunk. Ha a kapcsolóra kattintunk akkor az aktuális widget frissülni fog, de akár úgy az is beállítható hogy minden egyéb widgetet is frissítsen. Ez a funkció akkor lehet hasznos ha frissítési idővel rendelkező ikonokat használunk, például Olvasatlan email-ek száma, Memória, Futó alkalamzások, stb és a frissítési időt nagy értékre állítjuk. Ebben az esetben ezen ikonok állapotát bármikor tudjuk frissíteni manuálisan ha a kapcsolóra kattintunk.

Rendszer kiegészítő

A rendszer kiegészítő új verziója lehetővé teszi az apk fájl letöltését ha az adb eszközt szeretnénk használni hogy rendszer alkalmazássá konvertáljuk. Ez a verzió lehetővé teszi ICS készülékek számára az usb tethering kapcsolását is.

7 hozzászólás a(z) “Elixir 2.16 elérhető” bejegyzéshez

  1. Hello
    Jó a program nagyon, jobb nincs ilyen téren csak egy pár kérdésem lenne mert annyira nem értek a telefonokhoz.
    Ez az ébren maradás opció pontosan mit tud, mit csinál, mire való? Gugliban nem találtam semmit :/
    És mi az a wake lock módszer?
    És a másik dolog amivel gondban vagyok az a fényerős dolog. Van olyan hogy beállítom x%-ra vagy auto-ra. A százalékos az megy viszont az auto ki- bekapcsolásnál nem látok semmilyen különbséget, nem változik semmi. Annak a funkciónak mi a lényege?
    Telefonom: Sony Ericsson Xperia mini (ST15i)
    Előre is köszi

    • Stay awake: általában be lehet állítani hogy a készülék ébren maradjon ha töltöd. Ezt a beállítások / alkalmazások / fejlesztés részben lehet megtenni. Ha engedélyezed akkor a telefon töltés közben nem készenléti módba, a képernyő nem kapcsol ki.

      A wake lock segítségével úgy is ébren lehet tartani a készüléket hogy nincs töltőn. Az eredmény hasonló minta a képernyő timeout-ot állítanád végtelenre. Valaki ezt, valaki azt a módszert akarja használni.

      Az automatikus fényerő csak azoknál a készülékeknél működhet amelyekben van fényerő szenzor. Ilyen esetben a környezeti fényviszonyokhoz alkalmazkodva állítja be a fényerőt. Ha kint világos van akkor a képernyőt is világosabbra állítja. Nem minden készülék támogatja.

  2. Kedves Tamás!

    A program nagyon jó, még támogatást is küldenék, ha nem lenne benne pár hiányosság, vagy csak Én nem tudom hol kéne belőni.
    Az egyik nagyon zavaró, hogy az 1 soros vízszintes widgetek teteje a többihez képest vagy 1 centivel lejjebb kerül, azaz nem lehet 1 centinél közelebb tenni a többihez. Ez álló módban látszik igazán, és borzasztóan zavaró. Bármelyik többsorosnál ilyen korlát nincs. A másik borzasztóan nagy hiányossága, hogy sem 2*2 (4 ikonos) widgetet, sem 2*3 (6 ikonos) widgetet nem lehet csinálni. A 2*2-esnél zárójelbe (3*3 ikon)-t ír és tényleg 3*3-as ablakot csinál. Persze ki lehet kapcsolni sorokat és oszlopokat, de ettől a widget még nagyobb lesz, és csak a benne lévő ikonok nőnek meg.
    Ha ezek a problémák kiküszöbölhetők, akkor kérlek írd meg, és kapsz még egy adományozót 🙂

    • > Az egyik nagyon zavaró, hogy az 1 soros vízszintes widgetek teteje a többihez képest vagy 1 centivel lejjebb kerül, azaz nem lehet 1 centinél közelebb tenni a többihez.

      Ez sajnos igaz, ez azért van mert az 1 soros widgetek nem töltik ki magasságilag a rendelkezésre álló területet (akkor nem nézne ki jól, hogy magas a háttér és benne kis ikonok).
      Ez maximum akkor tud megoldódni ha átméretezhető widgeteket is csinálok.

      > A másik borzasztóan nagy hiányossága, hogy sem 2*2 (4 ikonos) widgetet, sem 2*3 (6 ikonos) widgetet nem lehet csinálni.

      Itt szerintem valami félreértés van. A 2×2 azt jelenti hogy a főképernyőn annyi helyet fog elfoglalni. Tehát ha egy 2×2-es widgetet úgy állítasz be hogy elrejtesz egy sort és oszlopot
      akkor ugyanazt az eredményt kapod mintha eleve 2×2 ikont tennék bele. Igen, ha elrejted a sorokat és oszlopokat akkor nő az ikon méret. De lehet állítani az ikon méretet is, az nem hoz
      kívánt eredményt?

      • Sajnos nem, mert attól még a widget megtartja a méretét. Olyan widget is kéne amivbe 2*2 ikon fér bele, és olyan is amibe 2*3. Szerintem ezek gyakori igények, sőtt ha jobban megnézzük páros számú egyáltalán nincs is (2-es, 4-es, 6-os,8-as(4*2), 10-es,12-es. Ezek valami widget lehetőségek miatt maradtak ki? (Esetleg azt az átméretezhető widgetet bele lehetne tenni, mert akkor mindenki akkorát csinálna amekkorát akar, de gondolom azért ezek nem egyszerű dolgok)
        Van egy képem ahol a piramis a hegyén áll. Jön a fáraó, és mondja, nagyon szép munkát végeztek munkafelügyelő, csak egy apró változtatást szeretnék kérni.

        • Direkt nincsenek páros oszlopszámú widgetek. Amikor egy widgetet csinál az ember akkor megmondja hogy mekkora méretet foglaljon el a főképernyőn. Pl 2×2. Ekkora helyet fog elfoglalni és kész, ezen nem lehet változtatni. Ha sima ikonokat pakolsz ki, akkor egy ilyen helyre pont 4 ikont tehetsz ki. Se többet se kevesebbet. Elixirrel ide kirakhatsz 1, 2, 3, …, 9 ikont is. Tehát azért nincs páros mert egy 2×2-es widgetbe kirakhatsz 1×1 ikont is, 2×2 ikont is, 3×3-at is, de bárhogy kombinálhatod. Ezért gondolom hogy itt valami félreértés van. Mert ez nem korlát a programban, hanem számos lehetőség. Lehet arra gondolsz, hogy 2×2 ikon és ne foglaljon el 2×2-es home screen területet, hanem kevesebbet. De ez a terület fix.

          • Igen, arra gondoltam, hogy egy 2*2-es csak annyi helyet foglaljon amibe a 4 kicsi ikon belefér, de ezek szerint a widget méret nem szabadon állítható. Ez a rendszer sajátossága, vagy a program nem tudja?

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.